Massaažiliigid

Kasutan massaaživõtteid teraapiatest:

klassikaline massaaž

parandab ainevahetust, vere- ja lümfiringet ning kudede hapnikuga varustamist, lõõgastab lihaseid ning taastab keskendumisvõimet;

taastav ja säilitav spordimassaaž

on kiiremas tempos ja mõjutab pehmeid kudesid sügavamalt, kui klassikaline massaaž. Spordimassaaž tõstab lihas-liigese süsteemi funktsionaalsust, kiirendab keha taastumist, vähendab vigastuste ohtu, lõdvestab lihaseid, suurendab painduvust ja liigeste liikuvust ning emotsionaalset tasakaalu.

tai joogamassaaž

lõõgastab lihaspingeid, taastab lihaste anatoomilist pikkust ja parandab liigeste liikuvust. Tai massaaž toimub matil läbi riiete.

aroomimassaaž

ennetab aromaatsetest taimedest pressitud õlide ja külmpressitud naturaalsete õlide abil keha talituse häireid, aitab neist taastuda ning tasakaalustada psüühikat; 

segmentmassaaž

korrigeerib närvisüsteemi tööd, mõjutab nahaaluse sidekoe ja siseorganite tööd ning parandab ainevahetust. Lisaks klassikalise massaaži võtetele kasutan siin spetsiaalseid võtteid;

lümfimassaaž

Lümfimassaaž on õrn, pehmete võtetega naha ja nahaaluse koe massaaž. Lümfiringlus on oluline, kuna lümfisüsteem eemaldab kudedest ja elunditest ainevahetuse jääke ja toksiine ning kaitseb organismi mikroobide eest. Samuti aitab lümf rasvadel soolestikust imenduda ning osaleb vereloomes.

Lümfimassaaž soodustab lümfi ringlust. Massaaž aitab pärast sportimist ja füüsilist tööd või haigust (sh enne- ja pärast operatsiooni) ja vähest liikumist tõhusamalt taastuda, vähendab paistetust ja turseid ning pigistavate rõivaste/aksessuaaride/sukkade-sokkide/jalanõude/ehete kandmisest tekkinud lümfiseisakut. Lümfimassaaž rahustab meelt.

laavakivimassaaž

Laavakivi ehk tšakra-stone massaaž stimuleerib immuunsüsteemi, vere mikrotsirkulatsiooni ja vereringlust, kiirendab ainevahetust, kaotab stressi ja väsimust, vähendab kroonilisi valud seljas ja kaelas, maandab pingeid. Laavakivimassaažil kasutan koos kliendiga valitud aroomiõlisid. Aroomiteraapia mõju on lõõgastav, tasakaalustav või toniseeriv sõltuvalt valitud õlidest.

kupumassaaž

leevendab lihaspingeid ja taastab lihaste normaalpikkuse ning parandab kõõluste, sidemete ja naha-aluse sidekoe elastsust ning kudede omavahelist liikuvust, kiirendab vere- ja lümfiringet, taastab kudede ainevahetust;

jalalaba- ehk refleksoteraapia

stimuleerib jalalabal akupressuuripunkte, mis aitab lõõgastuda, kõrvaldab blokeeringuid ning taastab keha;

on-site massaaž

vähendab pingeid õla- ja kaelavöötmel, seljal, kätel. On-site massaaž toimub spetsiaalsel on-site toolil istuvas asendis läbi riiete.

manuaalne lihastestimine

aitab saada ülevaadet konkreetse lihase või lihasgrupi elastsusest ja jõust. Hindan 5 palli süsteemis, kus 5 näitab seda, et lihas teeb täisamplituudiga liigutuse suure manuaalse vastupanujõuga. Hinne 1 näitab seda, et lihasel närviinnervatsiooni ei toimu. Manuaalne lihastestimine aitab määrata, milliseid lihaseid on vaja spetsiaalsete võtetega masseerida, teha tugevdavaid harjutusi ja venitusi.

triggerpunktiteraapia

  • on võtete kompleks, kus esmalt otsime ärritunud ja ülimalt tundlikke lihaskiude, mis on kokku tõmbunud olekus ja võivad tekitada kiirgavat valu ka keha teistes punktides. Teiseks avaldan triggerpunktile survet ja klient hindab valu kümne-palli süsteemis. Siis viime lihase asendilõõgastusse, järgneb kerge venitus ja vajadusel vibratsioonivõte. Samuti kuulub teraapiasse külma/kuuma asetamine deaktiveeritavale triggerpunktile.

Kuidas ma aru saan, et mul on triggerpunkt(id)?

Triggerpunkti olemasolust annavad märku nii valu, ebamugavustunne (eriti pärast istumist ja magamist), lihasjäikus, takistatud liigutused, lihasnõrkus või lihasväsimus, punetus, naha kahvatus, põletustunne, sügelus, suurenenud koepinge, tuimus, peapööritus, turse. Triggerpunkt võib tekkida kestva ühekülgse koormuse, sundasendi või äkilise ülekoormuse (nt tõstmine), trauma, külmetamise või haiguse tagajärjel. Punkt võib olla tundlikum külma ja niiske ilmaga.

Mõnusad kombineeritud massaažid, mida proovida:

Selja- turja-õlgade pinget vähendav 90-minutiline massaažikombinatsioon

  1. Lümfisõlmede avamine ja kupumassaaž massaažilaual u 15 min;
  2. Selja-turja-õlgade massaaž massaažilaual u 30 min;
  3. Tai massaaž matil (võta kaasa mugavad pikad püksid ja mõnus t-särk!) u 45 min.

90-minutiline aroomi-taimassaaži kombinatsioon:

  1. Lümfisõlmede avamine ja kupumassaaž massaažilaual u 15 min;
  2. Aroomimassaaž aroomiõlidega massaažilaual u 30 min;
  3. Tai massaaž matil (võta kaasa mugavad pikad püksid ja mõnus t-särk!) u 45 min.

See kombinatsioon lõõgastab lihaspingeid, taastab lihaste anatoomilist pikkust ja parandab liigeste liikuvust, kiirendab vere- ja lümfiringet, parandab immuunsüsteemi ning aitab vabaned jääkainetest ja tõstab meeleolu.

Osa eeterlikke aroomiõlisid säilitavad oma lõhna ja teraapilised omadused kuni üks nädal:)

See kombinatsioon kiirendab vere- ja lümfiringet, lõõgastab selja-turja-õlgade lihaspingeid, taastab lihaste anatoomilist pikkust ja parandab liigeste liikuvust ning pärast massaaži võid tunda, et oled saanud energiat juurde.